Aktivity - Krajské stredisko ÚNSS Košice

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Aktivity - Krajské stredisko Košice

 

Možnosť ubytovania
Fotografia izby
Nájdete nás
Fotografia, budova krajského strediska
Dom aktívneho videnia
Krajské stredisko Košice
Park obrancov mieru 1
040 01 Košice


Napíšte nám:
unss(bodka)kosice (zavináč) unss(bodka)sk


Únia nevidiacich
a slabozrakých Slovennska

Novinky, udalosti, aktivity

Deň otvorených dverí 2015
25-te výročie založenia Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Dňa 14.5.2015 sme privítali medzi nami, v rámci dňa otvorených dverí, záujemcov o bližšie spoznanie nami poskytovaných služieb. Naše brány sme otvorili medzi 9:00 až 14:00 hodinou.

    Pre návštevníkov sme pripravili:
  • prehliadku našich priestorov,
  • históriu a súčasnosť Braillovho písma,
  • prehliadku kompenzačných pomôcok pre nevidiacich a slabozrakých,
  • možnosť odborného špecializovaného poradenstva,
  • prehliadku optických pomôcok s možnosťou kontroly zraku.

Takmer hneď po otvorení sa začali trúsiť zvedavci. Privítali sme tradičnú návštevu, v podobe členov našich základných organizácii, aj ľudí, ktorí k nám bežne nezavítajú. Prišli žiaci niekoľkých škôl z Košíc aj okolia. Svojou návštevou nás poctili klienti zariadenia Domko.

S prezentáciou pomôcok nám prišli pomôcť aj pracovníci spoločnosti Tyflocomp s.r.o., ktorá poskytuje služby v oblasti distribúcie a predaja kompenzačných pomôcok naším klientom. Návštevníci sa mohli dozvedieť o najnovších texhnických pomôckách, ktoré sú dostupné pre zrakovo postihnutých ľudí.

Účasť bola približne rovnaká ako v predchádzajúcom roku. Tí, čo prišli, odchádzali s novými informáciami a dúfajme aj s lepším prehľadom o svete nevidiacich a slabozrakých.

Po zatvorení dverí sme sa presunuli na malé spoločenské posedenie pri príležitosti 25-tého výročia založenia Únie nevidiacich a Slabozrakých Slovenska. Posedenie sa konalo v neďalekom zariadení, kde nám strávené chvíle spríjemnili, svojím vystúpením, žiaci Základnej školy Gemerská a študenti Strednej pedagogickej školy Bukovecká.

Všetkých Vás radi privítame aj v budúcnosti.

Záber návštevníkov pri kompenzačných pomôckach Záber návštevníkov zo zariadenia Maják pri výstavke Braillovho písma Záber účastníkov 25 býročia ÚNSS
Záber účastníkov posedenia k 25-mu výročiu UNSS Záber účastníkov k 25-tému výročiu ÚNSS - prajav p. Bujňákovj-Révajovej Záber účastníkov posedenia k 25-tému výročiu ÚNSS

Ďakujeme